Када се споје младост, знање, амбиција и жеља за сталним усавршавањем успех је скоро загарантован.
То потврђује Стефан Николић, који је прављењем пице почео да се бави пре пет година како би зарадио џепарац у пицерији своје тетке. У почетку је имао само поверење тетке и почетна упутства. Временом је заволео овај посао, почео да учи, напредује. Посебно га интересује италијанска кухиња, коју и најбоље познаје. Поред прављења пице, Стефан интензивно ради на усавршавању припремања италијанских пасти. Они који су пробали његове пасте, кажу да су изузетно укусне.
Његово знање и вештина у прављењу пица потврђени су наградама на Интернационалном гастро и туристичком шампионату у Нишу. Међу бројним такмичарима из многих земаља у региону, Стефан Николић је освојио златну медаљу за пицу коју је спремио по сопственом рецепту и назвао је Власина. Сребрну медаљу је освојио за технику и брзину прављења.
„Учешће на такмичењу у Нишу пуно ми значи. То је било незаборавно искуство и прилика да много тога научим. У жирију су били стручњаци из Италије тако да ми њихове оцене дају подстрек за нова знања, истраживања, експериментисања, за даље изучавање италијанске кухиње која ми се посебно допада и коју веома добро познајем“, каже Стефан Николић.
Оно што је карактеристично за победничку пицу, поред теста по оригиналној рецептури и упрженог парадајз соса, је фил са танко резаном пршутом, маринираним вргањима и домаћим козјим сиром из нашег краја, што је и асоцирало Стефана за назив овог традиционалног италијанског јела.
Иако је економиста по струци и студент Учитељског факултета у Врању, овај дведесетшестогодишњи Власотинчанин своју љубав према кулинарству развија професионално и управо се спрема да отвори сопствену пицерију која је већ добила име и зваће се Парма.
