Oве године je у 44 града и места у Србији одржана 14. Ноћ музеја. Посетиоци су за ову прилику могли да прошетају музејима, галеријама и институцијама културе и уживају у садржајима осмишљеним за ову ноћ.
Власотинце сe у обeлежавању Ноћи музеја прикључилo по трећи пут. Као и ранијих година, манифестација је почела колажним дечјим програмом који су за ову прилику припремили малишани Предшколске установе „Милка Диманић“ са својим васпитачима.
Најпре су полазници припремног предшколског програма посетиоцима приказали представу „У потрази за срећом“. Потом су се представили игроказом „Песма о мами“. Да је љубав покретач свега још једном су нам поручили малишани вртића. Свој програм предшколци су завршили сплетом традиционалних игара из Србије. Да би присутна публика у Сали Културног центра уживала поред малишана побринуле су се и васпитачице: Мирела Пузић, Гордана Стојановић, Гордана Давинић, Зорица Ђикић, Љиљана Ђокић, Љубинка Митић, Биљана Јовић, Татјана Димитријевић, Слађана Милошевић, Маја Коцић, Биљана Петронијевић, Душица Миловановић и предшколски асистент Марјан Антић.
Посебне симпатије публике изазвао је наступ драмске секције ОШ „Синиша Јанић“, који су извели представу „О учењу, уметности и љубави кроз ђачко доба“. Ову представу режирао је професор српског језика Славиша Шушулић, док је кореографију осмислио Далибор Дача Костић. Представу су извели ученици седмог разреда ОШ „Синиша Јанић“.
Програм се потом наставио у Завичајном музеју, у соби Старе српске графике, где је професор Саша Станковић, аутор монографије „Први модерни градоначелник Београда“ одржао предавање на тему Допринос Власотинчана напретку Београда 30-тих година 20. века. Он је присутне подсетио на значај Владе Илића, Милана Нешића, Драгише Цветковића, Душана Онуфрија Поповића и Милентија Поповића, јер у то време Власотинце није било општина већ је постојао власотиначки срез коме је припадала и црнотравска општина.
Посебан допринос вечери дали су ученици Гимназије „Стеван Јаковљевић“, који су извели драматизацију интервјуа Владе Илића и Милана Нешића, који су управљали престоницом Југославије у међуратном периоду. Посетиоци су могли да виде и изложбу фотографија, које су представљале илустрацију одржаног предавања.
У вечерњим сатима приказан је документарни филм „Кучевиста“, аутора Небојше Илића, који говори о некадашњем животу српског народа у Македонији, у месту Српска Црна Гора. Завичајни музеј је за све посетиоце био отворен до 1 сат иза поноћи, и заинтересовани су могли да се упознају са експонатима који се налазе у музеју.
Поред Србије, од 17 па до 1 сат иза поноћи, посетиоци широм Европе су у120 градова, 30 држава и 3000 музеја могли да уживају у 14. Ноћи музеја. Србија је са 250 разноликих дешавања у 155 културних установа дала немерљив допринос Ноћи музеја, са богатим програмом у Београду, Нишу, Новом Саду, Чачку, Бачкој Паланци, Димитровграду, Косовској Митровици, Јагодини, Лесковцу, Власотинцу…