Удружење стручних радника социјалне заштите је у сарадњи са Центром за социјални рад општина Власотинце и Црна Трава организовало округли сто на тему „Изазови супервизије у социјалном раду“. На овом стручном скупу учествовали су супервизори и други стручни радници из Лесковца, Лебана, Бојника и Власотинца.
Овом приликом представљена је најновија публикација Удружења стручних радника социјалне заштите Србије „Приручник – Супервизија у ЦСР“, која је настала као заједнички издавачки подухват са Комором социјалне заштите и Факултетом за медије и комуникацију.
Публикацију, чије су ауторке Ива Бранковић, Нада Шарац и Светлана Живанић представио је Живорад Гајић, доајен социјалне заштите. Приручник је намењен супервизорима у центрима за социјални рад. Настао је као резултат потребе за јачањем капацитета свих стручних радника, као и самих супервизора. У оквиру реформе социјалне заштите 2008. године уведене су бројне промене у функционисању центара за социјални рад, а једна од њих је увођење супервизије која је од изузетног значаја, с обзиром на то да представља процес који обезбеђује да се кроз професионалну подршку и учење унапреди квалитет рада стручњака у центрима за социјални рад, а тиме и побољша квалитет заштите корисника.
Супервизор ЦСР Снежана Поповић је презентовала свој рад на дужности супервизора, искуства у раду, проблеме и препреке, очекивања и реалне могућности у пракси.
„Успешност супервизије у великој мери зависи од сарадње супервизора и водитеља случаја. Супервизија има важну улогу јер је стручњацима у сарадњи са супервизором омогућено да трагају за решењем проблема са којима се суочавају у пракси, као и да усвајају делотворне механизме суочавања са променама и стресом“, истакла је Снежана Поповић.
Присутни су током дискусије изнели своја искуства у обављању дужности супервизора и водитеља случаја.
Била је ово прилика да се дискутује о досадашњим искуствима супервизијског процеса и да се укаже на могуће правце даљег развоја супервизије у центрима за социјални рад.