У галерији Народне библиотеке „Десанка Максимовић“ синоћ је приређено књижевно вече под називом „Песничка будућност Власотинца“. Овом манифестацијом обележен је 21. март Светски дан поезије. Вече је уприличено у сарадњи са ученицима Гимназије „Стеван Јаковљевић“, са намером да се окупе млади песници, средњошколци, и да им се омогући да се, многи по први пут, појаве на сцени и представе се љубитељима писане речи.
Наиме, већ познати и доказани песник и рецитатор Петар Такић окупио је и организовао своје другаре из школе који су се овом приликом стиховима представили. Били су: Данило Пејчић и Петар Такић (сценарио потписују Миња Царић, Сашка Јанковић, Мила Митић, Слађан Стојиљковић, Димитрије Павловић, Милица Стојковић, Неда Петковић, Теодора Стојилковић, Стефан Шарић и Анастасија Алексић.
Публика је са одобравањем и радошћу пратила њихове наступе, храбрила их аплаузима, па другачије и не можемо да прокоментаришемо ово вече већ као доказ да Власотинце не мора да брине за своју песничку будућност.
У име тога, а и добре сарадње власотиначке библиотеке и Гимназије, директор библиотеке Срба Такић је свим учесницима синоћњег програма поклонио по једну књигу, наравно издања власотиначке библиотеке. Он је искористио и прилику да присутне и подсети да Власотинце има традицију бављења издаваштвом , те да су сада већ давне 1995. године штампане прве књиге у издању листа „Власина“, потом Културног центра, библиотеке, Фондације Христифор Црниловић, и удружења, наравно уз свесрдну помоћ локалне самоуправе.
Директор Гимназије Живан Шушулић се подстакнут тиме вероватно заинтересовао за могућност да се припреми и одштампа књига песама ученика школе на чијем је челу.
Са директором библиотеке је пао договор да се до краја ове школске године припреми и изда песмарица ученика који су наступали ове вечери, а да ће они завршетак свог школовања обележити још једним предствљањем публици.