У Галерији библиотеке „Десанка Максимовић“ синоћ је промовисана књига „Тајне дуговечности и здравља“, проф. др Драгослава Ђорђевића. Може се рећи да је синоћна промоција била другачија од досадашњих.Током предавања којим је представио своју књигу проф. Ђорђевић је говорио о стварима и појавама које сви добро знамо али их не поштујемо, и прелазимо преко њих, често не марећи за последице. Он је свима који су били присутни поставио задатак да што пре почну да се мењају и да другачије размишљају о себи и другима, о свом понашању а посебно о свом здрављу. Предавање је почело крилатицом „људи живе као да никада неће умрети, а умиру као да никада нису живели“. Проф. др Ђорђевић се крилатице држао током читавог излагања, а уз њу је везана и кључна порука и „лек“ које по његовом мишљењу може променити наш став и однос према животу. Какве су ти мисли такав ти је живот!
„Здравље и дуговечност су највеће човеково богатство и успех. Зато се кроз живот треба и мора ићи наоружан оптимизмом, вером у себе и ведрином. Човек најпре мора да воли себе па ће онда волети и друге. Све негативне ствари које нам се догађају најлакше се лече позитивним размишљањем и аутосугестијом. Љубав је највећа енергија, подстрек и мотивација живљења“, само су неки од савета које је током вечери поделио проф. др Драгослав Ђорђевић.
А као поуку за промену односа према себи и своме животу проф. Ђорђевић је рекао:
„Људско тело свакога дана лучи око 200 малигних ћелија, а човек се разбољева ако нема оне “варнице“ која ће да лучи агенсе који би покренули борбу у организму против свих лоших догађаја и околностима којима смо изложени… Једино мисли и осећања могу да мењају нашу биологију, зато треба успорити ритам живота и рада, не претеривати ни у чему, ништа не прихватати лично – односно негативне мисли и ружно понашање треба игнорисати а не упијати ту негативност у себи. Човек треба да буде непрестано отворен за нова сазнања и спреман да се стално мења. Када искрено волимо себе онда нам све боље иде јер живот са задовољством је креативна авантура, а без тога је само преживљање“.