У дворишту Културног центра је у оквиру манифестације “Лета у Власотинцу” синоћ приређен концерт познатог певача Чеде Марковића. Да је концерт био оно што је власотиначкој публици прија и годи, говори чињеница да су била испуњена сва места и да су заједно са Чедом многи од присутних певали.
Концерт је отворен песмама са Косова, а онда је песмом публику прошетао Шумадијом, Поморављем, Југом Србије.
Посебна чар синоћњег концерта било је извођење Миткетовог монолога из популарне Коштане, Боре Станковића. Тако да су сви присутни уживали у деловима песама “Жал за младост” , “Отвори ми бело Ленче”, које је за ову прилику извела Милица Валчић, солиста Градског оркестра Власотинце, док је Миткетов монолог казивао Чеда Марковић.
Концерт је завршен извођењем песме “Ово је Србија”. За ову прилику Чеду Марковића пратили су Радисав Илић Лалиш, клавијатуре и Братислав Валчић, хармоника.
